Diş Çürüğü , Ağız Bakımı, Saç dökülmesi


Önemsenmesi gereken bir durumdur . Erken yaşta diş çekilmesi kötü görünüme sebep olur, hasta bir sürü ağrı çeker, dolgu yaparken,  çekilirken pişmanlık hisseder ama geçtir artık o yüzden ihmal etmemek lazım görünen köy kılavuz istemez. Ağız bakımı için   2 şey lazım birinci  ufak tefek yemek yeyince bile diş fırçalamak ikincisi de diş ipi kullanmak . 2 diş arasında kalan bir yemek artığı ekmek, meyve, tatlı vb  diş fırçası iki diş arasına aralık çok fazla olmadıktan sonra giremez ordaki artık bakteriler tarafından kullanılıp , vücudun en sert sağlam kısmı olan diş minesini salgısıyla eritip diş köküne ulaşır.

20160328_004834-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu iki diş arasındaki çürüğü diş hekimine gitseniz diş hekimi de göremez, iyice ilerlemeden röntgende göremezsiniz .Halbuki diş ipi kullanarak o artık oradan çıkarılabilir. Dişler hassas  ise sensodyn  yumuşak diş fırçası iyidir sık fırçalamaktan çekinmeyin. diş ipini eczaneden almanıza gerek yok ince pamuk iplği yeter kalın gelirse ipliği ikiye bölersiniz . Çürüme başladı mı diye kontrol için ya da çürük var dolgu veyahut kanal tedavisi için  Bursada yeni açılan Nilüfer ağız ve diş sağlığı merkez iyiydir. Malzemeleri daha güzel.  Asuman hanım Maşaallah gayet iyi devlet hastanesinin reklamı olmaz

Saç güçlendirmeyle ilgili gerçek bulgu var onun üzerinde çalışma yapacağım inşaallah . Zeytin yağı ile çalışmayı planlıyorum.Gönüllü olmak isyenler mail atabilir. Zeytin yağı almila group tarafından üretilen bursa tirilye zeytin yağları markasıdır. Hiçbir katkı maddesi veya kimyasal müdahale yapılmamıştır.  Naturel 1. zeytin yağı sınıfndadır.

 

Advertisements

About staj5
adamın biri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: