Şangay , shanghai


Çine gitmek için visa gerekli, istenen belgeler sadece İstanbuldaki turizm acentelerinden öğrenebiliniyor  son derece detaylı idi şimdi daha da zorlştı. Direkt basvuru yok. Şangay turizmden ziyade ticari iş için daha uygun. Fuar tarihleri belirlenip ona göre zamanalama yapılabilir . Fuara giriş için şartlar önceden incelenmeli bazen business kard istiyorlar ya da form doldurmanız yeterli olabiliyor . 100- 150 tl ye ortalama konforda oteller bulunabilir.  Şehirde uzun süre zaman geçirilecekse ulaşımın çabuk olması için merkeze yakın yerlerden otel ayarlamak zaman tasarrufu açısından daha uygun olacaktır.

 

Gidince en sıkıntılı durum internete bağlanamamak. Örneğin şangaydan sonra başka bir ülkede otel rezervasyonu yapmak isterseniz internet bağlantınız olmadıgından yapamayabilirsiniz. VPN olmadan internet mümkün değil.  O yüzden telefon hattı alırken uluslararası aramalar acık hat almak daha mantıklı olacaktır.   Bu konuda bilgi için mesaj atabilirsiniz. Yolculuk için metro hattı çok uygun . Yalnız gidilecek yerin durağından başka durağın çıkış numarasını da öğrenmelisiniz.

Yemek yemek için çok sayıda helal restorant bulabilirsiniz. Çogu ufak , çinin kuzeyinden gelmiş müslümanların açmış oldugu restorantlar var. Bunun dısında uygur ve türk restorantları, malezya restorantları bulabilirsiniz.  Şangayda sadece 5 mescit var. Namazı kaçırmamak için line 10 a binip yuyuen garden da inip üçüncü çıkıştan çıkıp yolun karşısındaki Renaissance isimli otelin solundaki sokaktan girerseniz 50 metre ilerde sağda cami var , metroya en yakın olanı bildiğim kadarıyla bu mescit.

Şangay genel olarak pahalı, aynı ürünü Türküye de biraz daha ucuza alabilirsiniz. Cep telefonu fiyatları da yakın  ve uluslararası garanti yok. Malezya da, katarda da fiyatlar yakın. Sadece dohada duty free dükkanda HTC  M9 400- 500 tl daha ucuz ama uluslararası garanti yok. eger doha aktarmalı gidiyorsanız zamanınız varda ücretsiz doha city tura katılmanızı tavsiye ederim.

Eger çince online ders almak istersenize ingilizceniz varsa yardımcı olmaya çalışırım   . Şangay çok pahalı olmasına ragmen çok düşük gelirli nitleikli insan da çok. Aynı hizmet için arada çok büyük fiyat farkı olabiliyor. Ayrıca dil öğrenmek için şangaydaki  üniversitenin dil bölümüne kayıt yaptırılabilir.Yaklaşık 1500 liraya kayıt yaptırılabilir bu durumda çine giriş çıkşlarda vize sorunu halledilmiş olur yani ciddi dil öğrenmek isteyen ve seyahat ederken rahat etmek isteyen için mantıklı bir seçenek

Reklamlar

About staj5

adamın biri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s