Aynı Ortamda Çalışmak


Bana göre tabi bir erkek olarak faydalanmayacağın kadınla aynı ortamda durma. İster öğretmen olsun ister serbest meslek ister doktor ister mühendis. Huyu güzel olur seni yakar, kendi güzel olur seni yakar , kötü olur seni yakar, hiç olmadı sen onu yakarsın o da yanınca gelir seni yakar. Erkek stajyerlere tavsiyem kızlarla aynı gruba girmesinler. Asistanların başı dönüyor onları görünce, kızlar yapışır asistanlara, size zamanı kalmaz asistanın. Asistana sen soru sorasın en kısa cümleyle cevap verir, kıza da sen niye hiç soru sormuyon der. Hoca kendini  birini ezip tatmin edecekse  direk sen hedeftesin ya da bırakmak istiyorsa seni bırakır. Sana tuu Allah belanı der kıza da hanım efendi. Demek ki düşük sosyo-ekonomik seviyedeki gruplarda, topluluklarda kadınlar eziliyor , daha üst tabakada da kadınlar fazla pohpohlanıyor.

Arkadaş kızdan sekreter olur mu? Nice devletbaşkanı, parti başkanı gördük ne duruma düştüler. Kalkıpta artık bu saatten sonra kimse bana tersini anlatamaz. Allah düşürmesin ahkam kesmek kolay ama başımıza gelince kolay olmuyor. Heralde en iyisi çok iyi iletişim kuramamak. Sağcı hocalar gördüm başörtülü kıza ders anlatma ayağına farkında olmadan muhabbet gösteriyor solcusunu gördüm o da açıkla rahat iletişim kuruyo ya o da ona aynı şekil muhabbet gösteriyor.Yani kızları bilmem de biz erkeklerde böyle bir meyil var. Çözümü mü? Millet bunun farkında olmadan çözüm de olmaz. Tabi bu durum komple patolojik değil içinden tedirgin olmanın sesi gelirse çok üstüne varmazsın çok sarsmaz heralde. İnsan sosyal varlık öyle tut izole et olmaz bu iş. Geçen TV de deve kuşu yetiştirmeyi anlatan bir program izledim deve kuşu yetiştiriciliğinin her türlü inceliğini anlatmış dikkatimi çeken nokta şu oldu diyor ki erkek ve dişi deve kuşlarını ayrı tutun sadece çiftleşme mevsiminde beraber olursalar daha yüksek cinsek aktivite gösterirler  ilginç bir bilgi. Farkında olup kendini uzak tutan daha rahat olur bu konuda. Bazı tipler öyle hale geliyor ki ciddi olarak her gördüğüyle çiftleşme hayalinde , light ırz düşmanı yani,  adam salmış iyice hiçbir sınırı yok evli bekar hiç tınmaz bu da zamanla kişinin dediğim içinden gelen tereddütü hiç dikkate almaması tersine hareket etmesi sonucu oluşuyor.Tabi çoğu zaman kişinin bu hale gelmesi bir süreç yıllar sonra kednini bu halde buluyor.  Namus olayı sıfırlanmış oluyor aramızda az değil bu tipler.

(( Bu arada asistan oldum internler elimizden geçerken bende bazen erkekleri kazma olarak görüp kızlarla muhabbete girdiğimi fark ettim))

Reklamlar

About staj5

adamın biri
Bu yazı Genel-Toplum içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s